|
|
|
Tweet |
|
|
|
Tegnap a Jobbik várpalotai csoportja szabadtéren, a Városházában szemben lakossági fórumot tartott. A téma az oktatásügy volt. Várpalotán, mint sok más településen az országban ezen a területen is tisztogatás folyik, ahol a Fidesz a saját kádereit helyezi vezető pozíciókba. De így volt ez a korábbi kormányoknál is – mondta Ferenczi Gábor Jobbikos országgyűlési képviselő.
Úgy látta, hogy ebben a kormányzati ciklusban volt elmozdulás az oktatás területén, de a tartalmi részekben nem történtek változások. Tormay Cecile-t és a származáselméletet emlegette majd saját javaslatáról, az iskolabezárási moratóriumról ejtett szót. Az ajkai iskolaátvétel kapcsán hozta szóba a Hit Gyülekezetét, amit ismét biznisz-szektának nevezett. Ebben a témában a nevezett egyház már korábban feljelentette. A várpalotai problémára, a fórum témájára áttérve arról beszélt, hogy ha valaki szembeszáll a hatalommal, akkor lejárató kampány és perek indulnak ellene. Ezt követően Pados Zoltánné, az egyik eltávolított óvónő kapott szót, aki a saját kálváriáját mondta el. Elsőként hamar tisztázni akarta, hogy a körülbelül egy hete szárnyrakelt híreszteléssel ellentétben ő nem azért vesz részt ezen a fórumon, mert ő lenne jövőre a Jobbik polgármesterjelöltje, erről szó sincsen. Az összevont óvodavezető, Varga Szilvia - aki nem rendelkezett a szükséges végzettségekkel - távolította el őt és egy másik óvónőt - kezdte a történetét. Róla azt terjesztették - bírósági ügy is lett belőle -, hogy óvodás gyermeket bántalmazott. Szülőket bírtak rá, hogy közreműködjenek az eltávolításában - állította. A megyei sajtó gyerekverő óvónőnek titulálta. Ő megnyerte a pert, de a Napló erről nem számolt be. Azt mondta, hogy ő azóta sem talál állás, utána nyúlnak az önkormányzattól. Nem fél senkitől ezért is állt ki most. A Jobbikon kívül nem hallgatta meg senki, nem álltak mellé. Azt is említette, hogy az óvodák összevonása törvénytelen volt, másról szavaztak a képviselők, mint amiről az óvodapedagógusok véleményét kikérték. Az összevonásból előnye nem származott a városnak, a gyerekeknek még kevésbé, hiszen a hiányzó létszámot közmunkásokkal és nem szakemberekkel igyekszik pótolni a város, közintézmények felelős vezető nélkül működnek.
Máté József a Jobbik helyi elnöke elmondta, hogy a két óvodai munkaügyi per 7,5 millió forintjába kerül a városnak. Katona Csaba alpolgármestertől kértem adatot a munkaügyi perek miatti fizetési kötelezettségekről. Ő elmondta, hogy az ügyek még folyamatban vannak, nem tudta pontosan megmondani hány esetről van szó és mekkora összegben. Végleges döntés még nincs. Hangsúlyozta, hogy a Közüzemi Kft. nem önkormányzati intézmény és az ottani –értesüléseim szerint 10 milliós összeg – egyébként sem az önkormányzatot terhelné. A Szindbád Kht.-től való elbocsájtások azonban igen. Összeget itt sem említett, így szintén egyéb forrásokból származó információim szerint szintén 10 millió körüli összegről van szó.
A továbbiakban a résztvevők kérdezhettek. Meg kell említeni, hogy a szervezőkkel és a sajtóval együtt alig tucatnyian vettek részt. Nem voltak a rendezvényeiken megszokott fekete-bakancsos-mellényes tagok. Elsősorban anyukák, nagymamák jelentek meg. Az első kérdés a magyar nyelvtan, mint tantárgy tervezett megszüntetéséről szólt, amiről a képviselő nem is hallott, de helytelennek tartaná, ha így lenne. Az oktatásban nem reformokra, hanem nyugalomra volna szükség. A politikától lesz rossz az oktatás – mondta. A szokásos Jobbikos retorika szerint leginkább a liberalizmust okolta ezért is. Vajon tudta-e Ferenczi Gábor, hogy a vele együtt fórumozó Pados Zoltánné SZDSZ-es képviselő, sőt alpolgármester volt. Éppen azt az időszakot szidta, amikor az óvónő itt helyben a liberális párt színeiben politizált erősen megosztva a helyi liberális tábort is. A továbbiakban alapvetően a gyermekek szempontjából szükséges nyugalom, megszokott óvónők szüksége merült fel és inkább csak vélemények, mint kérdések hangzottak el a néhány maradó érdeklődőtől. |
|
|
|